Virtuální server

Virtuální servery jsou vhodným řešením pro zákazníky, kterým nestačí sdílený webhosting, či pokud mají v úmyslu provozovat serverové aplikace a nechtějí investovat do vlastního fyzického serveru. Virtuální server Vás neomezuje – dostanete k dispozici běžný operační systém, jehož provoz máte plně pod kontrolou.

Virtuální server je samostatný systém běžící na fyzickém hardwaru skutečného serveru, který sdílí fyzické prostředky s ostatními běžícími systémy. Uživatel virtuálního serveru může se serverem pracovat, jako by byl vyhrazen pouze pro něj, ale fakticky jsou HW prostředky sdílené několika uživateli bez známek omezení výkonu. 

Naše nabídka virtuálních serverů

 VPS StartVPS StandardVPS ProfiVPS Individual 3
CPU 11x CPU2x CPU4x CPUmax 16 CPU
Operační paměť 24 GB6 GB8 GBmax 128 GB
Pevný disk30 GB60 GB120 GBmax 4 TB
Cena za měsíc290 Kč590 Kč890 Kčindividuálně
 

Uvedené ceny jsou bez DPH. Licence operačních systému nejsou zahrnuty v ceně služby.

1 Uvedená hodnota reprezentuje přidělený počet jader serverového procesoru. Výkon přidělených jader je v případě maximální zátěže fyzického procesoru agregován.
2 Uvedená hodnota reprezentuje garantované množství přidělených prostředků paměti RAM. 
3 Uvedené parametry jsou řešeny individuálně dle požadavků zákazníka. 

Příplatkové služby

SlužbaVPS BasicVPS StandardVPS ProfiVPS Individual 3
Zálohovací prostor 1100 Kč měsíčně120 Kč měsíčně160 Kč měsíčně200 Kč měsíčně
VNC přístup50 Kč měsíčněZDARMA
Technická podpora 2E-mailE-mail, telefonE-mail, telefon 1 hodina práce
technika ZDARMA
Další IPv4 adresa100 Kč měsíčně
Další IPv6 adresaZDARMA

Uvedené ceny jsou bez DPH.

1 Prostor je shodný s velikostí pevného disku virtuálního serveru, tedy 20 GB, 60 GB, 80 GB …
2 Technická podpora s reakcí do 24h. Práce technika je účtovaná hodinovou sazbou 600 Kč bez DPH. Lze předplatit 3 hodiny práce za 1500 Kč měsíčně. Nevyčerpané hodiny se do dalšího měsíce nepřevádí.
3 Uvedené parametry jsou řešeny individuálně dle požadavků zákazníka.  

Naše přednosti

  • Zkušební doba na 7 dnů: nebude-li Vám služba vyhovovat, můžete ji v průběhu 7mi dnů změnit či zcela zrušit.
  • Bezplatná instalace OS: Nemusíte si lámat hlavu s instalací operačního systému, náš technik jej za Vás nainstaluje a přednastaví (konektivita, systémový čas).
  • Ochrana dat: Vaše data jsou v základu chráněna vůči HW závadě pomocí RAID6 diskového úložiště a redundantními fyzickými servery.

Proč chtít virtuální server

  • Virtuální server přináší finanční úsporu, protože je provozován na sdílené infrastruktuře. Sdílená infrastruktura je také energeticky úspornější. Přesto díky vyhrazení zdrojů nedochází k přetížení infrastruktury – Váš server má za všech okolností parametry, které platíte.
  • Virtualizace umožňuje okamžité navýšení výkonu pouhým přidělením dalších zdrojů. Pokud plánujete nastartovat své podnikání s menším počtem zákazníků, virtualizace Vám pomůže snížit počáteční investici. Začněte s menším serverem a výkon přidávejte postupně.
  • Naše virtuální servery podporují široké spektrum operačních systémů rodiny Windows, Linux a UNIX. Nenutíme Vám žádný operační systém, Vámi zvolený systém si dokonce můžete i sami nainstalovat.
  • Virtualizace Vás odstíní od hardwarových problémů. Můžete se tak soustředit jen a pouze na svou aplikaci, o vysokou dostupnost serveru se staráme my.
  • Jednoduchá správa serveru po síti a bez nutnosti cokoliv konfigurovat Vám usnadní řešení případných problémů. K dispozici máte obraz i klávesnici a myš, tak jako u fyzického serveru.

Administrace virtuálního serveru

Administrace virtuálního serveru je ve Vašich rukou. Nicméně, v případě potřeby Vám naši technici na požádání pomohou a poskytnou technickou podporu nebo za příplatek profesionální zásah při dílčích úlohách. Do virtuálního serveru lze nainstalovat takřka jakýkoliv operační systém. Mezi podporované systémy patří celá řada desktopových i serverových edicí Microsoft Windows a široká škála distribucí systému Linux. Využít lze i unixové systémy FreeBSD a Solaris.

Nezávazná poptávka:

Kontaktujte nás