E-mail

Přeposílání mailů na Gmail

Google 1.2.2024 zásadně změnil pravidla pro doručování mailů. Něco více je na internetu. Důsledkem toho mohou nastat potíže při přeposílání mailů na Gmail. Samotné posílání mailů na Gmail dotčeno není.

Jak problém při přeposílání vzniká? Dejme tomu, že nějaký uživatel vám napíše ze Seznamu na adresu na našem serveru, např. borec@zakaznik.cz. Mail k nám dorazí a je korektně uložen do schránky zákazníka (pokud schránku má). Následně je zpracováno přesměrování a mail se vydá směr Gmail. Ten mail podrobí zkoumání a co vidí? Odesílatelem je mailu je uživatel ze Seznamu, ale mail přišel odjinud (ze serveru Satoya), to se mi vůbec nelíbí. Prohlásí server mail.satoya.cz ze nedůvěryhodný a mail odmítne. Odesílateli se mail vrátí jako nedoručitelný (přestože do mailboxu byl uložen).

100% řešení neexistuje. Jednou z možností je nechat mail uložit u nás do schránky (přeposílání nenastavovat) a naopak na Gmailu nastavit, aby si maily ze schránky sám vyzvedával (POPání – od protokolu POP3). Nevýhodou je, že vyzvedávání prodlužuje dobu za kterou se mail objeví v Gmailu.

V tento den, v tuto hodinu se zdá, že Gmail si náš server natolik zamiloval, že dovoluje i přeposílání,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *